mousseline no. 04

 

široké šaty s baňatými protáhlými rukávy, nařasenou sukní, vepředu až ke krku, na zádech odhalená páteř.

zdálo se mi o těch šatech ve snu. bylo to trochu jako zasunutá vzpomínka. cítím vánek kolem kolen, sukně mi stéká na pravé, levé, pravé, levé, pravé stehno, když v nich jedu na kole. sandály na řidítkách, bosé nohy, na hlavě slamák. na polní cestě se rychle střídají stíny a slunce. listy šustí ve větru a horko je v chuchvalcích všude kolem. tkaničky mě šimrají u páteře, pod šatama jen kalhotky, možná spodní díl plavek. z konců mokrých vlasů sjíždějí kapky pod tenkou látku, každou jsou záda blíž a blíž k husí kůži. jedu bez přemýšlení krajinou, broukám si neexistující melodii, dost možná by se hodila k muminím knížkám.

vejdu na verandu, v půlce se pootočím tváří k zahradě, rukama se opřu o prkna nad hlavou a protáhnu se, co nejlíněji to jde. šaty se mi vykasají až těsně pod zadek. jo, určitě to bylo léto.

 

Záruční doba: 24 měsíců
Dostupnost: skladem 1 ks
2 390 ks

široké mušelínové šaty v délce nad kolena. rukávy jsou tříčtvrteční, nahoře široké, dole užší - jsou šité ze tří dílů, aby byly baňaté a přitom hladké, aby nedělaly velká ramena (jako dělají nařasené rukávy). průramky rukávů končí nad pasem, pod nimi začíná řasení ještě širší sukně.

na zádech je hluboký výstřih do úzkého V, za krkem zavazování na tenké šňůrky. zadní díl je lehce delší než přední.

šaty jsou šité francouzskými švy a lemování je šito ručně neviditelným stehem, aby byly šaty krásné i uvnitř.

barva: černá na fotkách (pokud máte zájem o jinou barvu, zašlete mi, prosím, zprávu, pošlu vám kompletní barevnou paletu výrobce a domluvíme se)

materiál: mušelín (dvojitá fáčovina) - 100% bavlna

 

 

velikosti (obvod hrudníku – obvod pasu – obvod boků)

34 (80 až 84 cm – 62 až 66 cm – 86 až 90 cm)

36 (84 až 88 cm – 66 až 70 cm – 90 až 94 cm)

38 (88 až 92 cm – 70 až 74 cm – 94 až 98 cm)

40 (92 až 96 cm – 74 až 78 cm – 98 až 102 cm)

 

velikost univerzální (oversized)

délka od ramene ke spodnímu okraji +-86 cm

šířka přes prsa 2 * 59 cm

 

! TIP !

modelka na fotografiích je vysoká 172 cm a její míry jsou 80 – 58 – 88 cm (prsa – pas – boky), na sobě má univerzální velikost.